Sprawdź trasę, szukaj alternatywy. Policja apeluje

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Sprawdź trasę, szukaj alternatywy. Policja apeluje

Marzena Sutryk

W pierwszy lipcowy weekend nad morze zjadą tłumy turystów. Policja uczula, by korzystać z alternatywnych tras.

W wakacje, szczególnie w weekendy, gdy wiele osób wyjeżdża na odpoczynek, drogi prowadzące do nadmorskich kurortów są zatłoczone. Dlatego policjanci proponują kierowcom wybór tras alternatywnych, które pomogą uniknąć dużego ruchu.

- Trasy te, biorąc pod uwagę przebyte kilometry, są nieco dłuższe. Z uwagi jednak na to, że jako drogi dojazdowe do miejscowości nadmorskich nie są tak popularne, podróż bywa często krótsza - mówi podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Osoby jadące od strony Poznania do Kołobrzegu mogą w Szczecinku wybrać drogę wojewódzką nr 172 - kierunek na na Połczyn Zdrój, a następnie drogą wojewódzką nr 163 dojechać do Kołobrzegu.

Natomiast proponowana trasa alternatywna dla podróżujących od Bydgoszczy do Koszalina, a tym samym Mielna i okolicznych miejscowości, prowadzi drogą krajową nr 25 do Białego Boru, a stamtąd drogą krajową nr 20 do Miastka i drogą wojewódzką nr 206 przez Polanów do Koszalina.

Podróżującym z Bydgoszczy w kierunku Darłowa zaleca się dojechanie wspomnianą trasą aż do Polanowa, gdzie należy zjechać na drogę wojewódzką nr 205 prowadzącą do Sławna i Darłowa.

- Policjanci z koszalińskiej drogówki będą obecni na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 z drogami wojewódzkimi nr 205 i 165 - mówi też Monika Kosiec.

- W przypadku wystąpienia konieczności, aby ułatwić przejazd, będą kierowali ruchem ręcznie wszędzie tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba. Przy tym przez cały czas pamiętajmy o rozwadze i ostrożności na drodze. Lepiej dojechać do celu nieco później, ale bezpiecznie dodaje rzeczniczka.

Ponadto, jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. W dłuższą trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 7-8 godzinnym śnie.

Analizując czas, w jakim chcemy przejechać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.