Sportowe aspiracje politechniki. Blisko budowy stadionu lekkoatletycznego na terenie uczelni

Czytaj dalej
Politechnika Świętokrzyska

Sportowe aspiracje politechniki. Blisko budowy stadionu lekkoatletycznego na terenie uczelni

Politechnika Świętokrzyska

Sportowe aspiracje politechniki
Plan budowy stadionu lekkoatletycznego przy Politechnice Świętokrzyskiej nabiera realnych kształtów. Projekt już jest, teraz trzeba zgromadzić fundusze. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych.

Boisko do siatkówki, skocznia do skoku wzwyż. To wszystko część wielkiego obiektu sportowego. Wszystko by zachęcić młodzież do ruchu bo jak przekonuje profesor Barbara Goszczyńska, prorektor uczelni – to najlepszy sposób by pozbyć się stresu.

Nowy obiekt sportowy ma być sercem wydarzeń sportowych nie tylko dla uczelni. To będzie ważny obiekt nie tylko dla studentów politechniki, ale tez dla studentów wszystkich kieleckich uczelni w tym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, także to jest obiekt budowany dla wszystkich studentów – podkreśla prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Inwestycji mocno kibicują środowiska sportowe. To ważne bo ich głos przyda się w walce o pozyskanie funduszy.

Będziemy lobbować za tym projektem. Bo w stolicy regionu brakuje obiektów, na których piłkarze mogliby trenować przez cały rok –podkreśla Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej dodając, że Wielofunkcyjny Stadiom ma być też trampoliną dla studentów którzy chcą pracować nad swoimi wynikami sportowymi.

Politechnika o wsparcie wystąpi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Sportu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem stadion może powstać do 2020 roku.

Sportowe aspiracje politechniki. Blisko budowy stadionu lekkoatletycznego na terenie uczelni

Wizualizacje stadionu. Pracownia architektoniczna Detan

Projekt przewiduje budowę kompleksu stadionu lekkoatletycznego, w którego skład wchodzą między innymi: boisko o nawierzchni z trawy sztucznej, bieżna okólna do biegów z przeszkodami, bieżnia prosta do biegów na 100 m, skocznia do skoków w dal, skocznia do skoków wzważ i o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą i trybuny na 400 miejsc.

Politechnika Świętokrzyska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.