Joanna Boroń

Służba zdrowia. Krótsze kolejki, niestety tylko w Szczecinie

Służba zdrowia. Krótsze kolejki, niestety tylko w Szczecinie
Joanna Boroń

W koszalińskim szpitalu pacjenci z zaćmą dalej muszą czekać miesiącami

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie nie ma już praktycznie kolejek na zabiegi w zakresie zaćmy.  Dziś, obok szpitala na Pomorzanach, prawie bez kolejki można się poddać zabiegowi usunięcia zaćmy także w szpitalach w Katowicach, Lublinie, Suwałkach, Krakowie, Koninie i Białymstoku. Ale są regiony kraju i miasta, gdzie choć kolejki pacjentów się zmniejszyły, nadal czeka się na zabieg nawet powyżej dwóch lat. Tak jest we Wrocławiu (najbliższy termin - czerwiec 2019 r.), Łodzi, Warszawie (2 lata), Opolu czy Gdańsku. 

 

W Koszalinie najbliższy termin to styczeń 2019 roku. Dlaczego w Koszainie na zabieg trzeba czekać tak długo? Rzecznik lecznicy Cezary Sołowij wyjaśnia, że szpital wykonuje tyle zabiegów na ile pozwalają mu możliwości - ludzkie i lokalowe. Placówka przyjmuje pacjentów z całego regionu a nie tylko miasta

 

Pozostało jeszcze 97% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.