Piotr Polechoński

Siostry budują na Górze Chełmskiej w Koszalinie i apelują o wsparcie

Kaplica, sala konferencyjna, kawiarnia, muzeum im. Jana Pawła II -  takie będzie budowane tu centrum pielgrzymkowe Fot. Radek Koleśnik Kaplica, sala konferencyjna, kawiarnia, muzeum im. Jana Pawła II - takie będzie budowane tu centrum pielgrzymkowe
Piotr Polechoński

Chcesz wspomóc jedną z najciekawszych inwestycji w regionie? Siostry z Góry Chełmskiej apelują o wsparcie. Gromadzą fundusze, aby wkrótce wznowić budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego.

Budowa na szczycie Góry Chełmskiej - obok maryjnego sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej - ruszyła w 2015 roku. Sanktuarium opiekują się siostry z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi i to one są inwestorkami. W grudniu zakończył się pierwszy etap inwestycji. Niemal w całości został zakończony stan surowy.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.