Sięgnęli po siedem medali w Toruniu

Czytaj dalej
Maciej Drabikowski

Reprezentanci Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate z powodzeniem startowali w Toruniu w turnieju karate WKF Copernicus Cup 2016.

W zawodach wzięło udział 290 karateków z 22 klubów z całego kraju. Nasi sportowcy zdobyli siedem medali w trzech konkurencjach: kata (układ formalny), kata drużynowym i kumite (walka).

W kumite młodziczek (12-13 lat w wadze powyżej 50 kilogramów) trzecie miejsce zajęła Paulina Ukleja z mogileńskiej sekcji IKSK.

W tej samej konkurencji młodziczek, ale w wadze do 40 kg brąz wywalczyła Karolina Duniecka. W kumite juniorek (16-17 lat) w formule open na trzeciej pozycji uplasowała się Marta Dzielak.

Trzecie pozycje w kumite zajęli również Szymon Strawa (w kategorii do lat 9) i Hubert Kaźmierczak (w grupie juniorów młodszych 14-15 lat w wadze do 63 kg). W kata indywidualnym juniorów młodszych (14-15 lat) po brąz sięgnął Leon Staszak. Natomiast w kata drużynowym 9-letnich chłopców na trzecim stopniu podium stanęli Oskar Rochucki i Filip Tarasienko.