ŚDM w Krakowie. Utrudnienia dla kierowców w środę [MAPY, STREFY, ORGANIZACJA RUCHU]

Czytaj dalej
red.

ŚDM w Krakowie. Utrudnienia dla kierowców w środę [MAPY, STREFY, ORGANIZACJA RUCHU]

red.

W Światowe Dni Młodzieży kierowcy w Krakowie muszą liczyć się z zamknięciem ulic, ograniczeniami w ruchu oraz parkowaniu, czasowymi zmianami organizacji ruchu. Prezentujemy najważniejsze informacje dla kierowców, które będą obowiązywały w środę 27 lipca.

PRZYLOT PAPIEŻA FRANCISZKA:

Papież przyleci na lotnisko Kraków-Balice ok. godz. 16.00, później przejedzie na Wawel, gdzie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Wieczorem pojawi się w „oknie papieskim” budynku Kurii Metropolitalnej przy ul. Franciszkańskiej 3, podobne spotkania z pielgrzymami będą odbywać się w kolejnych dniach.

KOMUNIKACJA MIEJSKA:

Linie komunikacyjne będą kursować jak w dzień powszedni w roku szkolnym. Po zakończeniu szczytu porannego (po godz. 9.00) będą uruchamiane specjalne linie korytarzowe, tramwajowe i autobusowe, łączące odległe tereny w mieście, na których pojazdy KMK będą kursowały co 3–5 min. Ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej w kierunku Salwatora i do Cichego Kącika będzie wstrzymany. >> Zobacz szczegóły komunikacji miejskiej podczas ŚDM

UTRUDNIENIA:

Po godz. 16.00, po przylocie papieża, czasowo z ruchu zostaną wyłączone: DW 774, DW 780, obwodnica Bielan, ulice Mirowska, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Straszewskiego i Podzamcze. Ul. Franciszkańska będzie wyłączona z ruchu przez cały dzień.

JAK DOJADĘ Z…

>> ŚDM. Utrudnienia dla kierowców w czwartek 28 lipca [MAPY, STREFY, ZAMKNIĘTE ULICE]

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.