ŚDM Kraków 2016 [PROGRAM]. Znamy plan pobytu papieża Franciszka

Czytaj dalej
Fot. fot. Anna Kaczmarz
Bożena Wojtas-Cisak

ŚDM Kraków 2016 [PROGRAM]. Znamy plan pobytu papieża Franciszka

Bożena Wojtas-Cisak

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM biskup Damian Muskus podczas konferencji prasowej w Krakowie przedstawili wstępny plan wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży. Według planu papież pojawi się w Krakowie 27 lipca. W kolejnych dniach odwiedzi także Częstochowę oraz obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.


Autor: Marta Paluch

Po powitaniu na podkrakowskich lotnisku w Balicach papież Franciszek uda się na Wawel, gdzie zaplanowano spotkanie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, władzami państwowymi oraz polskimi biskupami. Prawdopodobnie tego samego dnia wieczorem papież Franciszek spotka się z wiernymi przy ul. Franciszkańskiej 3, gdzie pojawi się w Oknie Papieskim.

Następnego dnia (28 lipca) papież uda się do Częstochowy, gdzie na Jasnej Górze pomodli się przez obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, a następie odprawi mszę św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Tego samego dnia wróci do Krakowa, gdzie na Błoniach po raz pierwszy oficjalnie przywita się z młodymi pielgrzymami z całego świata.

W piątek (29 lipca) papież uda się na teren byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W sobotę rano (30 lipca) lipca rano papież nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Kaplicę św. Siostry Faustyny. Wieczorem rozpocznie się czuwanie młodych z papieżem na Campus Misericordiae. Tematem czuwania będą: św.Faustyna i św. Jan Paweł II.

Kulminacyjnym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończy koncert uwielbienia przygotowywany przez Adama Sztabę.

W niedzielę (31 lipca) będzie miała miejsce uroczysta msza św. w Brzegach, podczas której papież Franciszek ogłosi, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Przed wylotem z Krakowa papież, prawdopodobnie w Tauron Kraków Arenie, spotka się z wolontariuszami ŚDM. Następnie na krakowskim lotnisku papież pożegna się z Polską.

Bożena Wojtas-Cisak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.