ŚDM 2016. Dwa dni bez pociągów. Autobusy zmienią trasy

Czytaj dalej
Fot. fot. Jolanta Białek
Jolanta Białek

ŚDM 2016. Dwa dni bez pociągów. Autobusy zmienią trasy

Jolanta Białek

Komunikacja. Podczas Światowych Dni Młodzieży nastąpią duże korekty w kursowaniu pociągów i autobusów aglomeracyjnych. Najwięcej utrudnień będzie w ostatni weekend lipca.

Od 30 lipca, mniej więcej od północy, do 31 lipca, do godz. ok. 18.30 wstrzymany zostanie ruch pociągów na trasie Kraków Bieżanów- Wieliczka Rynek Kopalnia - zapowiedziały Koleje Małopolskie, obsługujące linię Wieliczka-Kraków-Balice.

„Wielickie” pociągi nie pojadą, ponieważ ich kursowanie mogłoby zagrozić bezpieczeństwu pielgrzymów, którzy w ostatni weekend lipca pójdą ulicą Bieżanowską na główne uroczystości ŚDM w Brzegach. Z powodu wędrówek uczestni-ków światowego wydarzenia planowane jest również zawieszenie w dniach 30-31 lipca na co najmniej na kilka godzin kursów pociągów przez Podłęże.

Natomiast w okresie 25-29 lipca pociągi „do Wieliczki” mają jeździć normalnie, ale z uwagi na przewidywaną większą liczbę podróżnych - z dodatkowymi wagonami.

Kolejne novum to uruchomienie w dniach 26-29 lipca w godz. 9-15 dodatkowych pociągów, pomiędzy Wieliczką, a stacją Kraków Płaszów. Pierwszy taki skład ma wyruszyć ze stacji „Wieliczka Rynek Kopalnia” 26 lipca o godz. 8.55; pociągi te będą kursować co 60 minut. Ten projekt powstał z myślą o pielgrzymach, którzy zamieszkają w rejonie wielickim (ale kursy specjalne mają być dostępne także dla zwykłych podróżnych).

Podczas ŚDM zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu wszystkich wielickich i niepołomickich autobusów aglomeracyjnych. Informacje o tych korektach powinny być podane w najbliższym czasie. Prawdopodobne jest m.in. zawieszenie kursów linii 243 już od 29 lipca (od ok. godz. 20).

[email protected]

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.