ŚDM 2016. Będą zmiany po zamachu w Nicei [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. TVN24/x-news
Grzegorz Skowron

ŚDM 2016. Będą zmiany po zamachu w Nicei [WIDEO]

Grzegorz Skowron

Bezpieczeństwo. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży mają tak skorygować swoje plany, by w tłum pielgrzymów opuszczających miejsca spotkań z papieżem Franciszkiem nie mogła wjechać ciężarówka.

To reakcja MSWiA na zamach, do jakiego doszło w Nicei. Tam samochód ciężarowy wjechał w tłum, gdy kończyły się uroczystości Święta Bastylii. W zamachu zginęło 85 osób.

Wczoraj na temat dodatkowych zabezpieczeń debatowano podczas posiedzenia zespołu koordynującego przygotowania służb do ŚDM. Jeszcze przed jego rozpoczęciem Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych, mówił w Radiu Zet, że konieczna jest szczególna czujność po zakończeniu uroczystości. Te największe odbędą się na krakowskich Błoniach, w Częstochowie oraz w podwielickich Brzegach.

Tuż po zamachu w Nicei przedstawiciele polskiego rządu kilka razy zapewniali, że uczestnicy ŚDM mają zapewnione pełne bezpieczeństwo.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.