Ścieżki rowerowe w Koszalinie. Będzie ich coraz więcej

Czytaj dalej
Fot. Radek Koleśnik
Marzena Sutryk

Ścieżki rowerowe w Koszalinie. Będzie ich coraz więcej

Marzena Sutryk

W środę został przekazany plac budowy pod ścieżkę rowerową od Wodnej Doliny w kierunku przeprawy jamneńskiej.

Chodzi o pierwszy etap inwestycji, która została podzielona na trzy części. Ta pierwsza, jak już pisaliśmy, to odcinek ścieżki mający początek w Wodnej Dolinie, a koniec w rejonie wiaduktu przy ul. Batalionów Chłopskich. Przypomnijmy, firma Domar z Tatowa za 3,8 mln zł ma wykonać trasę rowerową na tym odcinku, a budowa kładki rowerowej nad rzeką Dzierżęcinką przypadła firmie Soroko z Koszalina (za ok. 500 tys. zł).

- Do 2018 roku chcemy ten odcinek zakończyć - mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. - Jednocześnie w trakcie realizacji pierwszej części, jeszcze w tym roku, zostanie ogłoszony przetarg na drugi odcinek - od wiadunktu do oczyszczalni ścieków. Mamy już gotową dokumentację. Być może jeszcze w tym roku ruszyłaby też budowa.

Do realizacji, do 2019 roku, jest też przewidziany trzeci odcinek - od oczyszczalni do przeprawy Koszałka. Docelowo powstanie łącznie 12 kilometrów nowej ścieżki rowerowej. Dofinansowanie inwestycji miasto uzyska z funduszy unijnych w ramach ZIT, czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na tym nie koniec. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę ścieżki na ul. Zwycięstwa - od skrzyżowania z ul. Traugutta aż do Lubiatowskiej. To inwestycja przewidziana na lata 2017 - 2018. Kolejny odcinek trasy dla rowerzystów powstanie w rejonie ul. Andersa, od Dzierżęcinki do nowych rond, które są budowane na skrzyżowaniu Zwycięstwa - Stawisińskiego (na rondach także będą ścieżki). Przewidziana jest też budowa ścieżki przy ul. Piastowskiej.

W trakcie budowy jest trasa na ul. Morskiej (przypomnijmy - za 1,4 mln zł, ma być gotowa do maja). Ponadto, w ramach przebudowy drogi krajowej nr 11, także powstają nowe ścieżki dla rowerzystów - na ul. Krakusa i Wandy, a także wkrótce na ul. Gnieźnieńskiej i al. Armii Krajowej.

Pierwsza część trasy rowerowej od Wodnej Doliny do przeprawy jamneńskiej ma biec m. in. ul. Batalionów Chłopskich

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.