Joanna Boroń

Sanepid zamknął prywatny żłobek Niedźwiadek

Sanepid zamknął prywatny żłobek Niedźwiadek
Joanna Boroń

Trójka dzieci trafiła do szpitala. W sumie zachorowało 14 maluchów i opiekunka.

Elżbieta Galińska-Gruchała z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Koszalinie zapewnia, że nie miała wyboru i musiała podjąć decyzję o zamknięciu placówki.

- Dostaliśmy zgłoszenie od lekarza, że dwójka dzieci ze żłobka Niedźwiadek ma objawy zatrucia pokarmowego. To był dopiero początek - zaznacza Galińska-Gruchała. Dodaje, że aktualnie zachorowało 14 dzieci, a troje jest hospitalizowanych. Chora jest również jedna osoba dorosła - opiekunka.

- Przeprowadziliśmy w placówce kontrolę, m.in. pobraliśmy do badań próbki od dzieci. Na wyniki przyjdzie nam trochę poczekać. Ale już teraz znaleźliśmy różnego rodzaju nieprawidłowości, które w tego typu placówce nie powinny mieć miejsca. Jedną z nich była niedziałająca zmywarko-wyparzarka. To bardzo ważne urządzenie, bo daje pewność, że naczynia, na których dzieci dostają posiłki, są sterylne - podkreśla Galińska-Gruchała.

Pracownicy żłobka nie chcą komentować tej sprawy.

Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Gośka

To była tylko kwestia czasu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.