qba

Samochód z dwoma kompletami kół? To propozycja warta uwagi

Samochód z dwoma kompletami kół? To propozycja warta uwagi
qba

Już za kilka tygodni będziemy się zastawiali, czy właśnie nie przyszła pora na wymianę opon letnich na zimowe. Bo to, że opony zimowe mieć powinniśmy, nie ulega żadnej kwestii. Ale może zamiast opon kupmy komplet z kołami?...

Dziś już chyba nikt nie ma wątpliwości, że zimą opony zimowe mieć należy. Bo jest po prostu bezpieczniej.

Firm oferujących i sprzedających opony jest ogrom. Punktów wulkanizacyjnych również mamy pod dostatkiem. Zakup opon jest więc prosty, jak zamawianie chleba w spożywczym. Ale może jednak warto zastanowić się nad zakupem kompletnych kół, czyli opony wraz z felgą. Dlaczego? Wyjaśniają to eksperci. Po pierwsze: kompletne koło nie wymaga dodatkowej pracy i zmniejsza ryzyko naruszenia którejkolwiek z części, nawet najbardziej wrażliwej na uszkodzenia opony. Po drugie: niższe koszty oraz oszczędność czasu, bo montaż koła kompletnego angażuje znacznie mniej pieniędzy i trwa dużo krócej. I wreszcie po trzecie: dłuższa żywotność produktu – brak konieczności wymiany opony na feldze sprawia, że ta się nie odkształca i nie ulega uszkodzeniu. Może być zatem użytkowana dłużej.

Atrakcyjną ofertę na kompletne koła przedstawił właśnie Salon Renault i Dacia Dubnicki w Koszalinie. Tutaj zakup koła kompletnego obejmuje felgę, oponę, kołpaczek oraz - w razie potrzeby – również czujnik TPMS.

- Co ważne, nie ma tu już żadnych innych, ukrytych czy dodatkowych kosztów – mówi nam doradca klienta w Salonie Renault. – Proponujemy profesjonalny, zautomatyzowany montaż, który podnosi jakość użytkowania i gwarantuje idealne dopasowanie koła do systemów wspomagania i bezpieczeństwa w pojeździe – wyjaśnia nasz rozmówca.

Dla samochodów marki Renault oferta kompletnych kół z oryginalną felgą aluminiową zaczyna się już od 725 zł za sztukę. Natomiast w przypadku samochodów Dacia za komplet opony i felgi stalowej trzeba będzie wydać 564 złote. Drogo? Cztery koła to przecież wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Z czasem jednak część kosztów się zwróci, bo rachunki za wymianę całych kół będą niższe, niż za wymianę opon. Co ważne, jeśli koła są dobrze wyważone, wymianę kół możemy zrobić nawet we własnym zakresie.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Koszalińskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Koszalińskiego
  • codzienne e-wydanie Głosu Koszalińskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
qba

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.