Sąd przedłużył areszt Walerianowi F., biznesmenowi z Drawska

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Mariusz Parkitny

Sąd przedłużył areszt Walerianowi F., biznesmenowi z Drawska

Mariusz Parkitny

Sąd Rejonowy w Szczecinie przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt tymczasowy głównemu inżynierowi Elektrowni Szczecin, jednemu z pracowników elektrowni oraz Walerianowi F., biznesmenowi z Drawska Pomorskiego dostarczającemu biomasę do Elektrowni Szczecin.

Zebrane przez funkcjonariuszy CBA dowody wskazują, że osoby te zaangażowane były w proceder korupcyjny, związany z przyjmowaniem przez pracowników PGE GiEK S A Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra materiału niezgodnego ze specyfikacją, jako pełnowartościowej biomasy, manipulując dodatkowo próbami tego materiału pobieranymi do laboratorium, w zamian za korzyści majątkowe.

Zatrzymanie głównego inżyniera oraz biznesmena odbyło się w lutym w chwili przekazywania korzyści materialnych, między innymi gotówki w kwocie 50 tys zł.

- Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów - mówi Piotr Kaczorek, rzecznik CBA.

W lutym agenci CBA zatrzymali 12 osób - w tym pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena - w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do elektrowni. Śledztwo dotyczy korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin.

Ustalono, że dostarczane przez firmę biznesmena transporty wcale nie były biomasą. Mimo to pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówk

i były właśnie wypełnione odpowiednią technicznie biomasą. Przez to dochodziło do produkcji prądu z paliwa złej jakości. W wyniku przeszukań zabezpieczono ok. 1 mln zł w gotówce, w tym ponad 100 tys. złotych w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.