Małgorzata Oberlan

Są zarzuty dla pracownicy domu dziecka „Młody Las”w Toruniu, która udostępniła dane 8-latki bestii z Gostynina

Pedofil Mirosław S. poznał dane Hani i wysłał jej z Gostynina kartkę na urodziny oraz dwie paczki Fot. Fot. Krzysztof Osiński/Nadesłane Pedofil Mirosław S. poznał dane Hani i wysłał jej z Gostynina kartkę na urodziny oraz dwie paczki
Małgorzata Oberlan

To za sprawą Małgorzaty B. dane wychowanki „Młodego Lasu” trafiły do Mirosława S. - zabójcy i gwałciciela dziecka. Kobieta przyznała się w prokuraturze.

- Małgorzacie B., zatrudnionej na stanowisku specjalisty koordynatora do spraw wychowanków w „Młodym Lesie” w Toruniu, przedstawiliśmy zarzut udostępnienia danych osobowych małoletniej Hanny O. osobie nieupoważnionej (art. 51 par. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych), czyli agentowi ubezpieczeniowemu Mirosława S., przebywającego w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjal-nym w Gostyninie. Kobieta powinna uzyskać zgodę rodziców dziewczynki, a tego nie zrobiła. Po drugie - zachować dane w tajemnicy. Podejrzana przyznała, że jej wina jest bezsporna - mówi prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Nie stanie przed sądem?

Ciąg dalszy był dramatyczny, bo agent przekazał imię, nazwisko, datę urodzenia Hani oraz jej numer Pesel groźnemu pedofilowi - Mirosławowi S., który w 1990 roku w Krzesznej na Kaszubach zamordował i zgwałcił (w tej kolejności) 10-letnią dziewczynkę.

W kwietniu 2017 r. Mirosław S. przysłał 8-latce imiennie zaadresowane życzenia urodzinowe. Według naszego informatora dziewczynka cieszyła się z „życzeń od wujka”. Potem przestępca wysłał jeszcze Hani dwie paczki. W jednej była lalka. Te już do rąk wychowanki nie trafiły.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.