Ruszyła rekrutacja na studia w Politechnice Świętokrzyskiej

Czytaj dalej
Politechnika Świętokrzyska

Ruszyła rekrutacja na studia w Politechnice Świętokrzyskiej

Politechnika Świętokrzyska

Na dobre ruszyła rywalizacja o przyszłych studentów. Największa uczelnia techniczna w regionie rozpoczyna internetową rekrutację. Na Politechnice Świętokrzyskiej zapisy ruszyły od 28 maja. W ofercie edukacyjnej znajdziemy nowości. Uczelnia przyciąga nie tylko swoją renomą i osiągnięciami, ale również popularnymi kierunkami kształcenia, które odzwierciedlają potrzeby rynku pracy. Według badań prowadzonych przez uczelnię ponad 95 % absolwentów znajduje zatrudnienie już w pierwszym roku po ukończeniu studiów a przeszło 50 % studentów pracuje w zawodzie już w trakcie nauki.

Od lat największym zainteresowaniem cieszą się budownictwo, informatyka czy geodezja. Tu kandydaci będą ostro walczyć o miejsca. Tym bardziej, że na uczelniach wprowadzony został nowy algorytm naliczania dotacji. Na jednego wykładowcę ma przypadać 13 studentów. Rekrutując studentów uczelnia musi pamiętać o jakości kształcenia, a nie konkurować w liczbie żaków.

Im lepsze indywidualne wyniki matur, tym większe szanse by dostać się na wymarzoną uczelnię. Kandydaci na studia mają jeszcze kilka dni by dokonać wyboru i zarejestrować się na wymarzony kierunek. Na Politechnice Świętokrzyskiej do wyboru 19 kierunków i ponad 60 specjalizacji. W tym roku zostaną uruchomione cztery nowe specjalności: Modelowanie Informacji o Budynku na kierunku Budownictwo, Inżynieria proekologiczna na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji , Teleinformatyka na kierunku Informatyka, Komputerowe systemy sterowania i pomiarów na kierunku Automatyka i Robotyka.

Politechnika Świętokrzyska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.