Marzena Sutryk

Rozpoczyna się wielka przebudowa ul. Władysława IV w Koszalinie [wideo]

Umowę na realizację budowy nowej części ul. Władysława IV podpisali prezydent Koszalina Piotr Jedliński (trzeci od lewej) i Rafał Stenka z firmy Str Fot. Radek Koleśnik Umowę na realizację budowy nowej części ul. Władysława IV podpisali prezydent Koszalina Piotr Jedliński (trzeci od lewej) i Rafał Stenka z firmy Strabag
Marzena Sutryk

Dokonało się. W piątek w koszalińskim ratuszu podpisano wielomilionową, bo sięgającą prawie 33 milionów zł umowę na przebudowę prawie 1,5 km nowego odcinka ul. Władysława IV.

Wartość inwestycji jest imponująca. Wystarczy porównać, że średnio co roku Koszalin wydaje na remonty i  budowę dróg ok. 40 mln złotych łącznie. Dlaczego tak drogo będzie kosztować miasto ta jedna inwestycja? Bo to będzie droga czteropasmowa, niczym autostrada. Ten odcinek ma być w przyszłości dojazdem i łącznikiem z węzłem na obwodnicy S6 Koszalin - Sianów. Choć mówiąc o kosztach trzeba przyznać, że w ratuszu i tak mówią, że mają powody do zadowolenia. Pierwotnie bowiem przy szacowaniu kosztów liczono, że wydatki mogą wynieść nawet 40 mln złotych. Co prawda do 85% wartości przedsięwzięcia ma sięgać dofinansowanie unijne, które Koszalin otrzymał od marszałka województwa, ale do tego trzeba jeszcze z własnego budżetu dołożyć brakującą kwotę. Przy wartości sięgającej ok. 33 mln złotych, łatwo policzyć, że miasto musi dołożyć ostatecznie ok. 5 - 6 mln złotych. 

 

 Teraz, gdy została podpisana umowa z wykonawcą, czyli firmą Strabag, może on zabrać się do pracy. Wczoraj przedstawiciele spółki Strabag zapowiedzieli, że  już w lutym wykonawca planuje wejść na plac budowy. 

 

- To największa inwestycja drogowa Koszalina w ostatnich latach pod względem zakresu robót - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Powstanie zupełnie nowa droga (od ronda gen. Maczka do dawnej pętli w kierunku osiedla Jamno, ok. 1,5 km - dop. red.), która będzie prowadzić do węzła S6 na obwodnicy Koszalin - Sianów, którą z kolei buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety, cały czas czekamy na dalsze działania na tej części budowy obwodnicy, gdzie zostały wstrzymane prace. Jednocześnie pozwala nam to spokojnie na realizację naszego zakresu robót. Choć pojawia się zagrożenie, że przez ul. Władysława IV będzie kierowany ciężki transport z kruszywem właśnie do budowy obwodnicy i S6 - dodał prezydent. 

 

Inwestycja miasta na ul. Władysława IV ma się zakończyć do 31 października 2022 roku (z możliwością skrócenia o rok). 

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marzena Sutryk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.