Rozpoczęła się rozbudowa szkoły na Szczepankowie

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Anna Jarmuż

Rozpoczęła się rozbudowa szkoły na Szczepankowie

Anna Jarmuż

Ruszyła rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Prace mają zakończyć się we wrześniu 2017 roku. Inwestycja kosztować będzie 7,2 mln zł.

Pięć sal lekcyjnych, biblioteka, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjne i sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. To wszystko znajdzie się w dobudowanym skrzydle szkoły na Szczepankowie. Z nowych pomieszczeń korzystać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 61 i Gimnazjum nr 35.

Prace już ruszyły. Zgodnie z harmonogramem jeszcze w tym roku wykonane zostaną niezbędne wyburzenia, wycinka drzew i wykopy pod fundamenty.

- Mamy przed sobą dość trudne zadanie - przyznaje Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex, która wygrała przetarg na wykonawcę inwestycji. -

Znajdujemy się bezpośrednio przy szkole, w której uczy się kilkaset dzieci. Musimy wytężyć uwagę i starać się, by nikomu nic się nie stało.

Jak tłumaczy prezes Agrobexu, prace wymagające użycia ciężkiego sprzętu będą się odbywać w dniach wolnych od zajęć.

- Dużo będzie zależało od pierwszego etapu budowy, gdzie mamy do czynienia z okresem zimowym - zauważa Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Wszystko idzie bardzo sprawnie, zgodnie z harmonogramem. Myślę, że w tej chwili nie ma żadnych zagrożeń i możemy mówić o tym, że wrzesień przyszłego roku będzie momentem, w którym oddamy tę szkołę uczniom.

Ci bardzo się cieszą, zwłaszcza z nowej sali gimnastycznej, podobnie jak nauczyciele.

- Brakowało nam miejsca. Uczniowie musieli pobierać naukę w systemie dwuzmianowym.

Dzięki wsparciu rady osiedla i władz miasta udało się osiągnąć cel i doprowadzić do rozbudowy - mówi Tamara Przybyła - Bartczak, dyrektorka Zespołu Szkół nr 6.

Jak podkreśla wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, na rozbudowie szkoły zyskają nie tylko uczniowie, lecz też okoliczni mieszkańcy. Będą mogli korzystać m.in. z nowoczesnej hali sportowej.

- Wybór jest nieprzypadkowy. W tej kadencji szczególnie zwracamy uwagę na te części Poznania, które w ostatnich latach silnie się zurbanizowały

, a w ślad za tymi działaniami nie poszła rozbudowa obiektów oświatowych - tłumaczy wiceprezydent.

Trwa już budowa przedszkola na Strzeszynie, a w przyszłym roku rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na Umultowie.

- Dobra baza oświatowa to element, który pomoże przyciągnąć mieszkańców do naszego miasta i podjąć im decyzję, aby tu pozostać - zauważa Mariusz Wiśniewski.

Anna Jarmuż

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.