Rowerki (pod)wodne i żaglówki. Laury dla zawodników ze Świdwina

Czytaj dalej
Rajmund Wełnic

Rowerki (pod)wodne i żaglówki. Laury dla zawodników ze Świdwina

Rajmund Wełnic

Nowy sprzęt dla basenu w Szczecinku i łódki dla Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

Rowerki wodne do ćwiczeń pod wodą zakupi szczecinecki basen. Nowy sprzęt pojawi się za sprawą marszałkowskiej dotacji.

W ratuszu burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas i wicemarszałek Pomorza Zachodniego Tomasz Sobieraj podpisali umowę o dofinansowaniu zakupu sprzętu sportowego dla krytej pływalni. Miasto wykłada 20 tys. złotych, województwo dokłada drugie tyle.

- Chcemy kupić sprzęt do nauki pływania dla najmłodszych, ale przede wszystkim stacjonarne rowerki do aqua spinningu - mówi Beata Bracka, prezes basenowej spółki Aqua Tur w Szczecinku. - To świetne urządzenia do rehabilitacji dla osób po zabiegach nóg czy chcących podnieść swoją sprawność i wytrzymałość.

Rower wodny na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od stacjonarnego rowerka treningowego. Z tym, że można go wstawić do wody i trenować na nim zanurzonym po szyję. - Dzięki środowisku wodnemu mniej się męczymy, co jest ważne dla osób o słabej kondycji - wyjaśnia Beata Bracka.

Sprzęt - pływalnia chciałby kupić osiem rowerów - wstawia się do basenu sportowego na czas ćwiczeń. Zajmie to dwa tory, dlatego spółka od września przygotuje nowy grafik zajęć. - Przeszkolimy także instruktora i wkrótce rozpoczniemy zapisy, aby utworzyć grupę treningową - mówi pani prezes. - Oczywiście będzie także możliwość indywidualnego treningu.

Nowe żaglówki dla dzieci

Tego samego dnia wicemarszałek Sobieraj podpisał umowę ze starostą szczecineckim Krzysztofem Lisem na pomoc w zakupie łódek do nauki żeglowania.

Szczecineckie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior zostanie wyposażone w nowe łodzie żaglowe i szafki ubraniowe. W ramach tego przedsięwzięcia zostanie zakupionych pięć łodzi żaglowych typu optymist wraz z niezbędnym osprzętem oraz 20 szafek ubraniowych, które trafią do sekcji żeglarskiej działającej w Centrum.

- Sprzęt będzie wykorzystywany przez uczestników zajęć żeglarskich oraz regat organizowanych przez CEEiRJ - mówi rzecznik powiatu Piotr Roz-mus. - Obecnie sekcja żeglarska dysponuje siedmioma optymistami, mocno wyeksploatowanymi z roku 2003.

Wyposażenie to będzie kosztować 30 tys. zł, z czego dotacja pokryje połowę.

Na korcie w stylu retro

Na kortach Regionalnego Centrum Tenisowego odbył się Turniej Retro w trzech kategoriach. Uczestnicy przedsięwzięcia grali rakietami drewnianymi oraz byli przebrani w stroje z lat 60. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy z Koszalina, Kołobrzegu, Miastka, Warszawy, Słupska, Szczecina, Bornego Sulinowa oraz Szczecinka.

W kategorii open gra podwójna wygrali Marek Chmielewski (Szczecinek) i Marek Lechowski (Borne Sulinowo) przed Szymonem Zmaczyń-skim (Szczecinek) i Justynem Milewskim (Warszawa) oraz Przemysławem Żydało-wiczem (Szczecinek) i Adamem Pycińskim (Szczecin).

W kategorii senior wygrał Jerzy Bodnar (Szczecinek) i Mirosław Byzdra (Słupsk), przed Gabrielem Ignacikiem i Markiem Zawadzkim (obaj Słupsk) oraz Emilem Barnasiem i Wacławem Stupnickim (obaj Szczecinek).

Wkategorii par mieszanych wygrali Zofia i Sławomir Gaca przed Anną i Tomaszem Siegertami oraz Oliwią i Markiem Bogdanowiczami (wszyscy Szczecinek).

Burmistrz Świdwina nagradza Wiktora Santkiewicza

Wiktor Santkiewicz wystartował w Mistrzostwach Polski do lat 23 w Sieradzu. Zdobył wicemistrzostwo Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Nieco wcześniej został mistrzem Polski na mistrzostwach Ludowych Związków Sportowych w Słubicach, gdzie biegł na dystansach 200 metrów oraz 110 metrów przez płotki. Wiktor Santkiewicz studiuje bezpieczeństwo narodowe w Szczecinie, gdzie trenuje w klubie Pomerania. Jego trenerem jest Jakub Juniewicz.

Grzegorz Markiewicz ze Świdwina: szachowy sukces

W ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Perła Bałtyku w Łazach - został rozegrany turniej szachów szybkich.

W turnieju uczestniczyło 95-ciu zawodników z całej Polski. Zwyciężył Marek Chomczyk z Polonii Warszawa. Drugi był Kamil Plichta z klubu Biały Król Wisznia Mała, a trzeci Filip Łuczak z Koszalina. W tej doborowej obsadzie, wysokie 6. miejsce, zajął Grzegorz Markiewicz ze Świdwina, który reprezentuje Husarię Biesiekierz.

Akademia Piłkarska kończy sezon

Ostatnim akcentem sezonu 2017/2018 był dla Akademii Piłkarskiej Szczecinek udział drużyny U-7 w turnieju Mini Mundial Junior Cup w Nakle nad Notecią.

Do drużyny marzeń turnieju trafiło dwóch zawodników - Mikołaj Marczyński i Szymon Kaczor. Podajemy skład szczecineckiego zespołu: Szymon Kaczor, Marcel Rygielski, Emilian Bohdanowicz, Michał Szczęsny, Nikodem Purlis, Marcin Łobaczewski, Mikołaj Miksza, Błażej Kotowicz, Artur Szafraniec, Maksymilian Olech-nowicz, Wojciech Kun, Franciszek Kosicki, Mikołaj Mar-czyński, Adam Kawecki. Trenerami APSz są Jakub Śpie-gowski, Dorian Pacałaty.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.