kb

Rowerami, pieszo lub... na siedząco

Rowerami, pieszo lub... na siedząco
kb

Jeśli nie mamy planów na sierpniowe niedziele.

Na rowerową wycieczkę zaprasza seniorów w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, fundacja „Jagiełło”. Tym razem uczestnicy wybiorą się do skansenu w Nagawkach (gm. Dmosin), gdzie można obejrzeć perełki dawnej architektury drewnianej i nie tylko. Istotnym jest, że w wycieczce mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Zbiórka w niedzielę, 12, sierpnia, o godz. 9 na Starym Rynku w Łodzi. Fundacja zapewnia uczestnikom ubezpieczenie i napoje.

Również w niedzielę można wybrać się na spacer do parku Nad Jasieniem. Organizuje go stowarzyszenie „Zielona Łódź”. Spacerowicze będą przechadzać się po zieleńcu, poznając jego historię, rosnące w nim rośliny i żyjące zwierzęta. Z parku przejdą na drugą stronę al. Śmigłego Rydza, w okolice stawu przy Pałacu Herbsta. Wycieczkę poprowadzi Arkadiusz Grzelak, a rozpocznie się ona o godz. 12 na przystanku MPK przy al. Śmigłego Rydza/Zbiorcza.

Z kolei mieszkańcy osiedla Mireckiego/Manii zapraszają na świętowanie małego zwycięstwa, czyli zagospodarowania zielonego skweru w swojej okolicy. Dzięki pomocy fundacji „Amazonki Łódź Centrum” kupili ławki i piec chlebowy, w którym każdy z mieszkańców będzie mógł upiec chleb. Członkinie fundacji na fantomach będą demonstrowały, jak samemu należy badać piersi, by nie dać się zaskoczyć żadnej chorobie.

Nie zabraknie mammobusu, w którym panie w wielu 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie korzystały z tego typu badań w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, będą mogły bezpłatnie przebadać piersi. Skorzystania z mammografu nikt nie odmówi także łodziankom poniżej 50. i powyżej 69 roku życia, jednak wtedy za badanie trzeba będzie zapłacić 59 zł oraz mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonania takiego badania.

Otwarcie skweru i składanie ławek oraz pieca zaplanowano na niedzielę, 26 sierpnia, w godz. 12 - 18.

kb

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.