„Rodzina 500 plus” - start jest na pięć z plusem

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudzińśki
Renata Kudeł [email protected]

„Rodzina 500 plus” - start jest na pięć z plusem

Renata Kudeł [email protected]

W naszym mieście złożono już 600 wniosków na papierze i 80 w formie elektronicznej. W gminie Włocławek - 25 proc. z szacowanej liczby wniosków.

Podczas spotkania w biurze poselsko-senatorskim Joanny Borowiak i Józefa Łyczaka z PiS podsumowano start programu „Rodzina 500 Plus”. - Ten projekt ma wspierać rodziny w wychowywaniu dzieci, dać elementarne poczucie bezpieczeństwa - mówi Joanna Boro-wiak. - Jest to duże wsparcie dla rodzin wielodzietnych.

Senator Józef Łyczak podkreśla, że po raz pierwszy pomoc trafia w tak dużej mierze także do rodzin wiejskich. - Dziękujemy pracownikom socjalnym za odpowiednie przygotowanie się do zadania - dodaje Joanna Borowiak. - Ich pracę w pierwszych dniach programu oceniamy bardzo wysoko.

We Włocławku programem objętych jest ok. 11 tys. dzieci. Będzie to kosztować ok. 43 mln zł. Włocławski MOPR już otrzymał pieniądze na obsługę programu - 167 tys. zł. Z tego pokryte też będą płace za pracę ponadwymiarową - MOPR wydłużył, na okres trzech miesięcy, czas pracy do godz. 17.30. - Kolejność składania wniosków nie ma przełożenia na kolejność wypłat - mówi Piotr Grudziński, dyrektor MOPR. - Mamy nie tylko te świadczenia, ale także inne, na przykład rodzinne, alimentacyjne.

Jak podkreśla Joanna Borowiak, pieniądze, które dostaną rodziny (pierwsze przelewy mogą być już na przełomie kwietnia i maja), trafią na rynek i będą stymulować gospodarkę. - Nie będziemy sprawdzać, na co są wydawane - zapewnia. - Dajmy szansę rodzinom. I zaufajmy im!

Jednak, jak mówi senator Józef Łyczak, jeśli pracownicy socjalni dostrzegą niepokojące sygnały, może dojść do reakcji drogą nowych rozporządzeń.

Renata Kudeł [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.