Rodzicom wypłacono już ponad 1,7 mln. zł

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Aleksandra Pasis

Rodzicom wypłacono już ponad 1,7 mln. zł

Aleksandra Pasis

To najnowsze dane Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu. Pieniądze na konta kolejnych opiekunów maluchów z Grudziądza trafią w najbliższych dniach.

Do tej pory wsparcie - decyzją MOPR-u - przyznano dla 3339 dzieci.

Jak zapewniają urzędnicy, systematycznie wydawane są kolejne decyzje, jednakże z różnych względów nie wszystkie wnioski mogą być rozpatrzone od razu. Zdarza się, że pracownicy MOPR-u muszą wzywać rodziny do uzupełnienia formularzy bądź w momencie ich składania korygują błędy.

Jakie najczęściej nieprawidłowości popełniają wnioskodawcy? Urzędnicy wyliczają m.in.:

Od 1 kwietnia, gdy program „Rodzina 500 plus” wszedł w życie, do opieki społecznej wpłynęło 5786 wniosków o przyznanie świadczeń wychowawczych.

Formularze są przyjmowane w siedzibie MOPR-u przy ul. Waryńskiego 34 a.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.