Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rodzice uczniów SP 51 w Lublinie są oburzeni. Dzieci musiały pokazać, co mają w komórkach

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Sławomir Skomra

Rodzice uczniów SP 51 w Lublinie są oburzeni. Dzieci musiały pokazać, co mają w komórkach

Sławomir Skomra

Uczniowie pokazywali pani pedagog zdjęcia w telefonach komórkowych. Usuwali te, na których byli nauczyciele. Rodzice pytają: - Jakim prawem? A szkoła odpowiada: - To były warsztaty.

- Jakie warsztaty? To był nalot - denerwuje się rodzic jednej z uczennic Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Bursztynowej w Lublinie.

W piątek pani dyrektor z pedagog szkolną weszły do kilku klas. Poleciły uczniom pokazać komórki. - Potem pani pedagog z każdym uczniem wychodziła do innej sali i tam dzieci przeglądały przy niej zawartość smartfonów - relacjonuje rodzic.

Szukano zdjęć, bo podobno w sieci pojawiły się memy z nauczycielami. To bardzo popularne w internecie zdjęcia z zabawnymi, a czasami też obraźliwymi podpisami.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

 • Co o całym zdarzeniu mówią rodzice uczniów?
 • Jak tłumaczy się szkoła?

Zapraszamy do czytania!

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Skomra

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

<"o">

20 lat temu kiepski uczeń to była wina ucznia...
teraz kiepski uczeń to wina nauczyciela.

Niestety rośnie takie pokolenie łamag, roszczeniowych niedołęg i dyslektyków z ADHD.

misiekle

No i po raz kolejny okazuje się, że uczniak rządzi, panisko. Zwrócić uwagi - nie można, krzyknąć - nie można, uderzyć - tym bardziej. A jakie ma prawa nauczyciel ? Boją się w jakiejkolwiek sprawie w ogóle reagować. Widzieliśmy co się dzieje na nagraniu z klasy, gdzie uczeń podczas lekcji zakładał nauczycielowi na głowę kosz, a ten nie reagując spokojnie go zdejmował.

W moich czasach (lata siedemdziesiąte) mieliśmy rusycystę - ten to potrafił utrzymać porządek w klasie i rygor. Za zwykłe gadanie na lekcji dostawało się albo w plecy z płaskiej ręki, albo ciągnął za baczki. Mnie samemu niefortunnie przytrafiło się raz kiedyś do kogoś odezwać i do dzisiaj pamiętam jaki to ból. Zaleta - na lekcjach był idealny porządek i cisza jak makiem zasiał. Pomimo tego niemiłego epizodu bardzo dobrze wspominam tego nauczyciela, mimo że uczył bardzo nielubianego przedmiotu. Wtedy nauczyciel był darzony szacunkiem, wręcz bano się go. Komu to przeszkadzało ?

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.