Jakub Roszkowski

Remont kościoła w Białogardzie. Prace przynajmniej do października, ale msze bez zmian

Remont w kościele już się rozpoczął, ale wierni nie powinni się obawiać, bo msze święte będą się tutaj odbywały bez zmian Fot. Grzegorz Galant Remont w kościele już się rozpoczął, ale wierni nie powinni się obawiać, bo msze święte będą się tutaj odbywały bez zmian
Jakub Roszkowski

Rozpoczął się generalny remont kościoła w Białogardzie pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pieniądze, ponad 80 procent potrzebnej kwoty, dała Unia Europejska.Wszystko razem - prace konserwatorskie i budowlane oraz wszelkie projekty i uzgodnienia - będzie kosztowało ponad 3,5 miliona złotych.

Ale parafia dokłada jedynie 41 tysięcy złotych do tej inwestycji. Prawie 3 miliony złotych to dotacja z UE, a blisko pół miliona złotych to wsparcie z Urzędu Miasta w Białogardzie.

- Remont właśnie się zaczyna, a potrwa rzeczywiście kilka miesięcy. Musimy zdążyć do października - mówi nam ksiądz Witold Karczmarczyk, proboszcz parafii pw. NNMP.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.