Joanna Krężelewska

Reagujmy na przemoc wobec seniorów. Oprawcą bywa osoba najbliższa

Grzegorz Hamera w ramach procedury Niebieskiej Karty jako ekspert pracuje w ponad 180 grupach roboczych Fot. Joanna Krężelewska Grzegorz Hamera w ramach procedury Niebieskiej Karty jako ekspert pracuje w ponad 180 grupach roboczych
Joanna Krężelewska

Seniorzy to ogromny potencjał - wiedza, doświadczenie, bezcenny czas. Niestety, nie tylko niedoceniany i zbyt rzadko wykorzystywany, ale też dławiony przez przemoc. I to przemoc, której dopuszczają się bliscy osób starszych.

Jednym z tematów, które zostały poruszone podczas 7. Regionalnego Kongresu Kobiet w Koszalinie, był problem przemocy w rodzinie wobec osób starszych. Przybliżył go zawodowo związany z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Koszalinie Grzegorz Hamera, członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.