Katarzyna Chybowska

Raz Dwa Trzy wystąpi w Koszalinie [SZCZEGÓŁY]

Fani Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe Fot. Zespół Fani Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe
Katarzyna Chybowska

Na polskiej scenie muzycznej królują juz od ponad ćwierć wieku. Przez te lata jak sami mówią dojrzeli ale nie zmienili swojego podejścia do tej trudnej sztuki. Nadal liczy się dla nich dobry, mądry tekst i muzyka, które poruszają duszę. W Koszalinie, który odwiedzali już wielokrotnie zawsze występują przy pełnej widowni.

“Zapyta Bóg”, “Oczy tej małej”, “Trudno nie wierzyć w nic “ czy “Jutro możemy być szczęśliwi” to jedne z najbardziej rozpoznawalnych piosenek zespołu Raz, Dwa, Trzy. Słysząc je w radiu, zaczynamy podświadomie nucić. Połączenie poezji śpiewanej z nieco mocniejszą rockową nutą, senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar - to to co za co doceniają ich słuchacze.

W rozpoczętej niedawno trasie koncertowej pod hasłem: Ważne piosenki, zespół planuje odwiedzić kilkadziesiąt miast i miasteczek. Tym razem nie promując konkretnego albumu, ale snując historię o życiu, miłości i zakamarkach ludzkiej duszy dobierając w tym celu bardzo staranie prezentowany repertuar. Jak mówią sami artyści to podróż po inspiracjach jakimi przez lata kieruje się grupa, więc będą rzeczy, których słuchacze oczekują, spodziewają się ale będzie też jak zapewniają muzycy, sporo może ich też zaskoczyć.

Będzie można więc nie tylko posłuchać utworów ważnych ale też zrozumieć, czemu zostały przez muzyków docenione. Adam Nowak, jest oszczędny w słowach, dobiera je z wielką uważnością ale jednocześnie ma ogromny talent do kreślenia bardzo wyrazistych obrazów i przekazywania swoich myśli.

„Mógłbym śpiewać o miłości, ale po co skoro większość robi to z lepszym, czy gorszym skutkiem. Piszę i śpiewam o swoich wątpliwościach na temat różnych pewności, których nabrałem do tej pory.” - pisze zespołu lider. Tymi niepewnościami, podzieli się z nami już w czasie listopadowego koncertu. Szykuje się wyjątkowe spotkanie z muzyką i słowem.

Start koncertu 12 listopada godz. 19. w Filharmonii Koszalińskiej. Bilety do nabycia w: redakcji Głosu ul. A. Mickiewicza 24 (tel. 94 347 35 16), w kasach filharmonii oraz na stronie kupbilecik.pl

Katarzyna Chybowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.