Raper przygotowuje grunt dla Franciszka

Czytaj dalej
Fot. Arch. Arkadio
Katarzyna Gajdosz

Raper przygotowuje grunt dla Franciszka

Katarzyna Gajdosz

Nowy Sącz. Sądeczanin Arkadiusz Zbozień „Arkadio” jest wśród trzydziestu ambasadorów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ma inspirować wiernych swoją muzyką

Nowy Sącz będzie mieć swojego przedstawiciela na Światowych Dniach Młodzieży. Raper Arkadiusz Zbozień „Arkadio” został ich ambasadorem. Znalazł się w gronie 30 znanych osobistości.

- Zacząłem sobie zadawać pytanie, czy jestem godzien - mówi Arkadio, wyliczając, że ambasadorami są również bracia Paweł i Łukasz Golcowie, podróżnik Jasiek Mela czy piłkarz Jerzy Dudek. - To rozpoznawalne osoby, więc tym większy dla mnie zaszczyt, że jestem wśród nich i wspólnie mamy promować Światowe Dni Młodzieży - dodaje raper.

Ambasadorzy oprócz tego, że będą propagować ŚDM, mają inspirować młodych swoim życiem. Dla nich wiara chrześcijańska jest fundamentem w każdej sferze, również zawodowej.

Arkadio, jeszcze zanim został ambasadorem, włączył się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży przez swoje autorskie warsztaty dla wolontariuszy. - Podczas tych spotkań głosiłem ideę „Rób to, co kochasz” - mówi Arkadio.

Autor: Joanna Urbaniec

Opowiada młodym o sobie, zagmatwanej młodości, w której nie brakowało alkoholu i narkotyków. Opamiętanie przyszło, gdy miał 17 lat i rozpoczął walkę o życie z pasją. Pomogła mu wiara. Dziś często nazywany jest raperem katolickim. - Wolę jednak, gdy mówi się o mnie po prostu raper. A jakie życie, taki rap. Moje jest oparte na chrześcijańskich zasadach - stwierdza.

Na idei „Rób to, co kochasz” oparta jest działalność firmy jego brata Kamila Zbozienia, w skrócie jej nazwa to RTCK. Ma być ona patronem medialnym ŚDM.

- Przygotowujemy filmiki, w których grają ambasadorzy ŚDM - mówi Renata Bobrowska z RTCK w Nowym Sączu. Nie chce zdradzać szczegółów.

- Na pewno wybrzmi w nich hasło Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”, ale też nasze, bo ono trafia do młodych - dodaje.

Filmy zrealizowane przez RTCK będą promować wydarzenie przede wszystkim w internecie. Sądecka firma ma w planach również projekty muzyczne na ŚDM. - Za kilka dni będziemy mogli powiedzieć więcej na ten temat - obiecuje Renata Bobrowska.

Arkadio chce przygotować coś wyjątkowego na ten czas. Być może będzie to związane z jego nową płytą „Fundament. Rób to, co kochasz”, która ukaże się 12 lutego. Teksty na krążku raper napisał w ciągu pięciu dni totalnej, jak mówi, ciszy.

- To było dwa lata temu w Zakopanem, podczas rekolekcji ignacjańskich, które zatytułowane były właśnie „Fundament”. Jeszcze nigdy tak długo nie pracowałem nad płytą. Chciałem ją dopieścić - opowiada Arkadio. Pierwszy singiel z krążka dostępny jest już na jego stronie internetowej. Raper zapowiada także nową wersję swojego utworu „Jaram się każdą chwilą” z udziałem Darka Malejonka i Kingi Kielich.

Katarzyna Gajdosz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.