Radni Białegostoku nie pożałowali kasy na kościelne schody

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Radni Białegostoku nie pożałowali kasy na kościelne schody

Jerzy Doroszkiewicz

W piątkowe popołudnie radni błyskawicznie przegłosowali 120 tys. zł dotacji celowej na remont schodów prowadzących do kościoła św. Rocha.

Wcześniej proboszcz parafii, ks. Tadeusz Żdanuk starał się o 180 tys. Wtedy wniosek odrzucono, bo schody w odróżnieniu do kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Rocha i całego założenia architektonicznego nie były formalnie zabytkiem.

Sprawę rozstrzygnęła Małgorzata Dajnowicz, wojewódzka konserwator zabytków, uznając, że wpis do rejestru zabytków dotyczył również schodów. Prezydent Białegostoku może zatem przekazać na remont reprezentacyjnego punktu miasta dwie trzecie wnioskowanej wiosną przez proboszcza sumy.

Pozostało jeszcze 23% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.