Monika Makoś

Rada Miasta w Kołobrzegu. Jedna szabla daje przewagę opozycji

W Radzie Miasta są trzy kluby - „Kołobrzescy Razem” (10 mandatów), Obywatelski Kołobrzeg J. Woźniaka (5) i PiS (6). Fot. UM Kołobrzeg W Radzie Miasta są trzy kluby - „Kołobrzescy Razem” (10 mandatów), Obywatelski Kołobrzeg J. Woźniaka (5) i PiS (6).
Monika Makoś

Druga sesja Rady Miasta w Kołobrzegu pokazała, że nie wystarczy mieć najliczniejszego klubu radnych, by mieć wpływ na przebieg obrad. Arytmetyka w kołobrzeskiej Radzie Miasta jak na razie jest bezlitosna dla klubu „Kołobrzescy Razem”, którzy - mimo że wprowadzili do rady najwięcej radnych (10) i mają swoją panią prezydent - nie mieli nic do powiedzenia podczas ostatniej sesji.

To kluby PiS i Obywatelski Kołobrzeg Jacka Woźniaka, mające w sumie 11 „szabel”, rządziły i rozdawały karty m.in. przy wyborze wiceprzewodniczących rady. Kołobrzescy zgłosili radnego Bogdana Błaszczyka, który została przez kluby Woźniaka i PiS zablokowany. Klub Obywatelski Kołobrzeg chciał za to sam zdecydować, kto ma reprezentować w prezydium Kołobrzeskich, wskazując, by był nim Dariusz Zawadzki.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Makoś

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.