Joanna Krężelewska

Pszczeli wosk, farby, jajka i cierpliwość: oto przepis na wielkanocną pisankę

Pszczeli wosk, farby, jajka i cierpliwość: oto przepis na wielkanocną pisankę Fot. Radek Kolesnik
Joanna Krężelewska

Świat będzie trwać dotąd, dopóki kultywowana jest tradycja malowania pisanek - tę ludową mądrość można było usłyszeć od ukraińskich Hucułów. Prawda to? Lepiej nie sprawdzać i zabrać się za malowanie jaj!

W sianowskiej galerii Zorza warsztaty tworzenia pisanek ponownie poprowadziła Ulyana Linda, artystka, nauczycielka malarstwa i rysunku, wykładowczyni sztuki i rzemiosła. Nie tylko ma ogromną wiedzę o historii pisanek i zdobiących je motywach, ale też sama stworzyła setki niezwykłych pisanek, podziwianych w wielu krajach. Nawet pracę dyplomową poświęciła historii i rozwojowi pisanki na Ukrainie.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.