Rajmund Wełnic

Przystankowa rewolucja w Szczecinku nadeszła w środku zimy

Montaż pierwszej, nowej wiaty przystankowej w Szczecinku na ulicy Jana Pawła II Fot. Rajmund Wełnic Montaż pierwszej, nowej wiaty przystankowej w Szczecinku na ulicy Jana Pawła II
Rajmund Wełnic

Pierwsza wiata - z planowanych ponad 20 nowych - pojawiła się na ulicy Jana Pawła II w Szczecinku. Kolejnych dziesięć stanie jeszcze w lutym, a reszta zostanie zamontowana do czerwca.

Prace nad nimi rozpoczęły się jeszcze w grudniu, gdy zdemontowano stare przystanki. Trzeba było przygotować infrastrukturę - wylać ławy fundamentowe czy doprowadzić zasilane, bo znajdą się tam też ekrany systemu informacji pasażerskiej (podają np. rzeczywisty czas oczekiwania na autobus).

Zimowa wymiana przystanków

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.