Przypadki i zbiegi okoliczności w karierze aktorskiej Jowity Budnik

Czytaj dalej
Joanna Krężelewska

Przypadki i zbiegi okoliczności w karierze aktorskiej Jowity Budnik

Joanna Krężelewska

W pierwszym castingu wzięła udział, kiedy miała 11 lat. Usłyszała, że poszło jej świetnie, a później był telefon. Dowiedziała się, że jest... za stara. - Po czymś takim nic człowieka nie jest w stanie złamać! - śmieje się Jowita Budnik.

Tradycją, wręcz znakiem rozpoznawczym Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” są dyskusje z twórcami pod hasłem „Szczerość za szczerość”. Od siedmiu lat rośnie im poważna konkurencja - to spotkania w ramach cyklu „Zawód: aktor”. Maciej Buchwald, reżyser i komik, zaprasza na nie festiwalowych gości, zadaje niebanalne pytania, a...

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe i las.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.