Przed świętami można dorobić, głównie w handlu i logistyce

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Edyta Hanszke

Przed świętami można dorobić, głównie w handlu i logistyce

Edyta Hanszke

Z danych ogólnopolskich wynika, że pracownik zajmujący się inwentaryzacjami może zarobić w tym czasie 10 - 16 zł brutto na godzinę, promotor marki od 14 do 18 zł plus premie za sprzedaż, hostessa 14 - 20 zł.

Hostessa na promocji w delikatesach w Murowie może zarobić w najbliższy weekend 60 złotych na rękę za pięć godzin pracy. Kto zdecyduje się na przebranie w strój aniołka (firma go zapewnia) i sprzedaż opłatków bożonarodzeniowych w jednym z opolskich centrów handlowych zarobi od 10 do 14 zł na rękę za godzinę, a jak znajdzie wielu klientów, to dostanie jeszcze premię - od 15 do 45 zł za dzień.

Takie m.in. oferty z Opolszczyzny znaleźliśmy wczoraj w internecie dla tych, którzy chcieliby dorobić przed świętami. Najwięcej dodatkowych rąk do pracy potrzebuje w tym czasie branża handlowa i logistyczna.

Gabriela Pachla-Cichoń, service delivery manager w Adecco Poland mówi, że z powodu niskiego bezrobocia znalezienie kandydatów do takich dorywczych zajęć nie jest łatwe, pracownicy tymczasowi mogą więc liczyć na coraz wyższe stawki.

Z danych ogólnopolskich wynika, że pracownik zajmujący się inwentaryzacjami może zarobić w tym czasie 10 - 16 zł brutto na godzinę, promotor marki od 14 do 18 zł plus premie za sprzedaż, hostessa 14 - 20 zł.

Za wykładanie towaru firmy są skłonne płacić 11-15 zł, za roznoszenie ulotek: 10 - 13 zł. Podobne stawki obowiązują za pakowanie towarów.

Kto przebierze się w strój Mikołaja na promocjach może zarobić od 15 do 22 zł za godzinę, a na zleceniach wręczenia prezentów dla najmłodszych od 80 nawet do 300 zł (za jedno zlecenie).

Gabriela Pachla-Cichoń z Adecco Poland dodaje, że najczęściej firmy oferują takim osobom umowy o dzieło oraz zlecenia, ale ta praca sezonowa może być wstępem lub powrotem na rynek pracy.

– W wielu przypadkach ci, którzy sprawdzili się przy pracach sezonowych mogą liczyć na kolejne propozycje od nas, a nawet zatrudnienie na stałe – podkreśla

.

W agencjach pośrednictwa pracy rekrutujących za granicę ofert typowo przedświątecznych nie jest wiele. Szukające chętnych do pracy w Holandii T&S Group z Opola wymaga dyspozycyjności na 13 tygodni, a nawet więcej.

Za pracę w logistyce można zarobić od niespełna 9 do ponad 10 euro. Wymagana jest znajomość języka angielskiego. W święta za granicą dorobić mogą też opiekunki osób starszych, które w tym czasie zdecydują się wyjechać na zastępstwo. Zatrudniani za pośrednictwem agencji APN mogą liczyć na pensję od 1100 euro za miesiąc i dodatek świąteczny w wysokości 200-400 euro.

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.