Joanna Krężelewska

Przed sąd trafili z zarzutami handlu kilogramami narkotyków

Przed wejściem do sali rozpraw każdy - oskarżeni, świadkowie, a nawet obrońcy - został dodatkowo przeszukany przez funkcjonariusza policji. Fot. Joanna Krężelewska Przed wejściem do sali rozpraw każdy - oskarżeni, świadkowie, a nawet obrońcy - został dodatkowo przeszukany przez funkcjonariusza policji.
Joanna Krężelewska

Dodatkowe środki bezpieczeństwa przed wejściem do sali rozpraw i aż 21 osób z zarzutami - wczoraj w Sądzie Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami.

Chodzi o znaczną ilość narkotyków, które na rynek, głównie lokalny, miały trafiać od 2013 roku do czerwca 2017 roku. Grupa działała m.in. na terenie Białogardu, Czaplinka, Karlina, Gościna, Kołobrzegu. - Momentami był to biznes rodzinny - wskazała prokurator Joanna Struś-Prokop z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. - Oskarżonych jest 21 osób, przy czym cztery z działalnością grupy mają związek pośredni. Ich zarzuty dotyczą wpływania na zeznania jednego ze świadków w sprawie - poinformowała.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.