Przed nami jedenasta odsłona konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Sławomir Sowa

Przed nami jedenasta odsłona konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego

Sławomir Sowa

Wydaje się, że tak niedawno świętowaliśmy jubileusz 10-lecia konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, a tu już przychodzi zaczynać drugą dziesiątkę - przed nami jedenasta edycja.

Bohaterami konkursu są biznesmeni, którzy podejmują wyzwanie i poddają się weryfikacji kapituły konkursu. Nagrodą jest prestiżowy tytuł. We wszystkich dziesięciu edycjach może się nim pochwalić 22 biznesmenów, w tym jeden dwukrotnie. Do tej pory nominacje zdobyło ponad stu ludzi biznesu spośród kilkuset zgłoszonych do konkursu.

Jak to wszystko działa? Wszystko zaczyna się od Kolegium Elektorów. To oni zgłaszają wyróżniających się przedstawicieli firm do pierwszego etapu konkursu. Elektorów jest ok. 200. Dzięki tej „sieci” obserwatorów biznesu w województwie łódzkim konkurs utrzymuje wysoki poziom. Uczestnicy konkursu wypełniają szczegółowe ankiety, które są następnie weryfikowane przez organizatorów.

Z szerokiego grona pretendentów najlepsi otrzymują nominacje, a następnie Kapituła złożona z przedstawicieli władz Łodzi i regionu, uczelni oraz organizatorów konkursu typuje Menedżerów Roku. Wszystko kończy się wielką galą, wręczeniem statuetek i publikacją specjalnego dodatku „Dziennika Łódzkiego” poświęconą konkursowi i jego laureatom.

Do konkursu zgłaszani są menedżerowie z naszego województwa, którzy nie tylko skutecznie zarządzają firmą, powodując jej wzrost i rozwój oraz osiąganie korzystnych wyników finansowych, ale zarazem w swoich działaniach przestrzegają zasad etyki, przepisów prawa i reguł zdrowej konkurencji. Przy ocenie kandydatów i wyłanianiu laureatów kapituła konkursu bierze pod uwagę także ich wrażliwość na potrzeby społeczne, działalność charytatywną i wspieranie lokalnych inicjatyw. W konkursie reprezentowane jest całe spektrum firm z różnych branż, z kapitałem polskim i zagranicznym.

Przypomnijmy laureatów X edycji konkursu. W kategorii duża firma (zatrudniające powyżej 250 pracowników) Menedżerem Roku został Wiktor Napióra, menedżer z ponad 30-letnim stażem, założyciel i prezes zarządu Hurtap S.A. z siedzibą w Łęczycy (na zdj. od lewej).

W kategorii średnie przedsiębiorstwo (czyli takie, w którym zatrudnionych jest od 50 do 249 osób) statuetkę odebrał Zbigniew Bednarek (na zdj. od prawej), współzałożyciel, współwłaściciel i prezes zarządu Bilplast SA w Łodzi.

Statuetkę Menedżera Roku w kategorii mikro i małe przedsiębiorstwo (zatrudniające do 49 osób) odebrała Agnieszka Majcherska, prezes zarządu EURELO z Łodzi, firmy z sektora logistycznego.

W związku z jubileuszem konkursu Kapituła przyznała nagrodę dla Menedżera X-lecia, którym został Marek Maruszak, prezes zarządu firmy Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska.

Uhonorowano także Andrzeja Cieślika, dyrektora w IKEA Centres Polska S.A. Ta firma otrzymała Nagrodę Partner Polska Press Oddział w Łodzi 2017.

Menedżerów Roku 2017 wytypowała Kapituła w składzie: Witold Stępień - marszałek województwa łódzkiego, Hanna Zdanowska - prezydent Łodzi, Zbigniew Rau - wojewoda łódzki, Antoni Różalski - rektor Uniwersytetu Łódzkiego, Aniela Bednarek - kanclerz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, Sławomir Wiak - rektor Politechniki Łódzkiej, Marcin Polak - prezes Polska Press Oddział w Łodzi, Marcin Kowalczyk - redaktor naczelny „Dziennika Łódzkiego”, Michał Frontczak - wiceprezes Polska Press Oddział w Łodzi, Krzysztof T. Borkowski - kanclerz Loży Łódzkiej Business Centre Club oraz Bogdan Lewiński - dyrektor Loży Łódzkiej BCC.

Sławomir Sowa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.