Piotr Polechoński

Przebudowa Archiwum Państwowego coraz bliżej. Archiwiści będą mieli nową siedzibę. Koszt: 20 mln zł

Tak wygląda wizualizacja nowego budynku (po lewej), który stanie przy starej siedzibie (budynek po prawej) i bedzie z nią połączony  łącznikiem Fot. Archiwum Państwowe w Koszalinie Tak wygląda wizualizacja nowego budynku (po lewej), który stanie przy starej siedzibie (budynek po prawej) i bedzie z nią połączony łącznikiem
Piotr Polechoński

Zupełnie nowy budynek, a w nim nowoczesne sale wystawiennicze i konferencyjne, a przede wszystkim o wiele więcej miejsca do przechowywania 10 kilometrów akt - tak wygląda plan gruntownej rozbudowy Archiwum Państwowego. Do czwartku można złożyć ofertę na wykonanie dokumentacji projektowej. Koszt całej inwestycji: 20 mln zł.

To będzie jedna z ciekawszych inwestycji, która ma zostać w najbliższym czasie zrealizowana w Koszalinie. Obok dotychczasowej siedziby archiwistów ma powstać zupełnie nowy budynek, który przejmie część archiwalnych zadań realizowanych teraz w starej siedzibie. W ostatnim czasie wykonano pierwszy, ważny krok na drodze realizacji tej inwestycji, bo został ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.