Jakub Roszkowski

Protest nauczycieli: nie tylko o podwyżki chodzi

Marcin Szabliński jest nauczycielem dyplomowanym, członkiem ZNP Fot. Archiwum Marcin Szabliński jest nauczycielem dyplomowanym, członkiem ZNP
Jakub Roszkowski

Z Marcinem Szablińskim, nauczycielem wychowania fizycznego z Dobrzycy, członkiem zarządu okręgowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Będzinie, rozmawiamy o proteście nauczycieli, jego przyczynach, ale też oczekiwaniach protestujących.

Nauczyciele chcą aż 1000-złotowej podwyżki. Nie przesadzacie?

Od siedmiu lat nauczyciele nie dostali żadnej podwyżki, tymczasem nakłada się na nas nowe obowiązki, oczekuje się od nas wdrażania reform na, tak naprawdę, żywym organizmie. To zaczyna być dla wielu frustrujące. Oświata jest niedofinansowana. Nie raz i nie dwa szkoły, w których pracowałem, nie miały funduszy na choćby wyjazd na zawody sportowe.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.