Krzysztof Bednarek

Prokuratura zawiesiła burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka

Zbigniew Ptak Zbigniew Ptak
Krzysztof Bednarek

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zawiesiła w czynnościach służbowych burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka. Jego zadania i kompetencje przejął zastępca burmistrza Marek Tobiszewski.

Komunikat w tej sprawie przekazał nam wczoraj przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Gendek. Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Szczecinie odmawiała jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

- Jestem świadkiem w tej sprawie. Nie mogę komentować decyzji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Potwierdzam, że wczoraj przejąłem obowiązki burmistrza. Spotkałem się z pracownikami, których poinformowałem o nowej sytuacji. Poza tym, gmina działa tak jak do tej pory. Wszystkie zadania realizujemy bez zakłóceń - powiedział nam Marek Tobiszewski. Próbowaliśmy skontaktować się z burmistrzem Ptakiem, ale jego telefon milczał.

Postanowienie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie jest nieprawomocne. Z informacji jakie uzyskaliśmy od sekretarz gminy Drawsko Elżbiety Koby wynika, że Zbigniew Ptak odwoła się od decyzji prokuratury. Nieoficjalnie wiemy, że burmistrz Z. Ptak ma postawiony zarzut z art. 231 kk, dotyczący przekroczenia uprawnień. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska odmówiła nam informacji na ten temat, zasłaniając się dobrem prowadzonego postępowania.

Zarzuty postawione burmistrzowi Drawska mają związek z aferą korupcyjną w Elektrowni Szczecin i dotyczą umorzenia podatku Walerianowi F., biznesmenowi z Drawska, który dostarczał biopaliwo do elektrowni. Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli w Urzędzie Miejskim w Drawsku dokumenty dotyczące umorzenia podatku od nieruchomości.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.