Krzysztof Bednarek

Prokuratura zawiesiła burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka

Zbigniew Ptak Zbigniew Ptak
Krzysztof Bednarek

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zawiesiła w czynnościach służbowych burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka. Jego zadania i kompetencje przejął zastępca burmistrza Marek Tobiszewski.

Komunikat w tej sprawie przekazał nam wczoraj przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Gendek. Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Szczecinie odmawiała jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

- Jestem świadkiem w tej sprawie. Nie mogę komentować decyzji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Potwierdzam, że wczoraj przejąłem obowiązki burmistrza. Spotkałem się z pracownikami, których poinformowałem o nowej sytuacji. Poza tym, gmina działa tak jak do tej pory. Wszystkie zadania realizujemy bez zakłóceń - powiedział nam Marek Tobiszewski. Próbowaliśmy skontaktować się z burmistrzem Ptakiem, ale jego telefon milczał.

Postanowienie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie jest nieprawomocne. Z informacji jakie uzyskaliśmy od sekretarz gminy Drawsko Elżbiety Koby wynika, że Zbigniew Ptak odwoła się od decyzji prokuratury. Nieoficjalnie wiemy, że burmistrz Z. Ptak ma postawiony zarzut z art. 231 kk, dotyczący przekroczenia uprawnień. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska odmówiła nam informacji na ten temat, zasłaniając się dobrem prowadzonego postępowania.

Zarzuty postawione burmistrzowi Drawska mają związek z aferą korupcyjną w Elektrowni Szczecin i dotyczą umorzenia podatku Walerianowi F., biznesmenowi z Drawska, który dostarczał biopaliwo do elektrowni. Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli w Urzędzie Miejskim w Drawsku dokumenty dotyczące umorzenia podatku od nieruchomości.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.