Prezydent Koszalina Piotr Jedliński pozostaje z tą samą pensją

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marzena Sutryk

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński pozostaje z tą samą pensją

Marzena Sutryk

Jak już informowaliśmy, na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Koszalinie głosowana była uchwała w sprawie obniżki pensji prezydenta Koszalina na wniosek... samego prezydenta Koszalina. Uchwała nie zyskała wymaganej większości. Tylko 4 radnych PiS było za.

Projekt uchwały obniżający pensję prezydenta Koszalina z 12,5 tys. zł do ok. 11 tys. zł brutto, to pokłosie narzuconych przez rząd PiS zmian. Odgórnie bowiem stwierdzono, że w ślad za obniżką pensji parlamentarzystów, teraz czas na samorządowców. W tej sytuacji prezydent Koszalina Piotr Jedliński miał obowiązek wprowadzić na sesję rzeczony projekt; miał na to czas do końca czerwca. Z obowiązku się wywiązał. Sesja natomiast przyniosła niespodzianki.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.