Prezydent Koszalina dzieli budżet

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marzena Sutryk

Prezydent Koszalina dzieli budżet

Marzena Sutryk

Trwają prace nad budżetem Koszalina 2017. Poznaliśmy wczoraj szczegóły.

- Jesteśmy jeszcze wciąż na etapie przygotowania projektu - zastrzega prezydent Piotr Jedliński.

- Prace trwają. Mamy czas do 15 listopada - to termin, kiedy gotowy projekt należy złożyć do Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz do biura Rady Miejskiej - dodaje.

Na dziś można powiedzieć, że budżet największego miasta w regionie w 2017 roku wyniesie prawie 545 mln - na tyle zaplanowano wydatki. Z tego ok. 70 mln to wydatki na inwestycje (to ok. 14%). Dochody to 526 milionów. Dla porównania - aktualnie dochody miasta to 506 mln, a wydatki - 514 mln złotych.

- W budżecie na przyszły rok nie uwzględniliśmy jeszcze wszystkich wpływów w ramach dofinansowania różnych inwestycji. Dlatego ta kwota końcowa jeszcze się zmieni - wyjaśnia prezydent.

Jak wygląda poziom zadłużenia miasta?

- Wskaźnik będzie na poziomie 5,38% przy dopuszczalnym 6,62%, a więc jest duży zapas. Dlatego możemy być spokojni, wszystkie wydatki planujemy bardzo ostrożnie - mówi Piotr Jedliński.

- To budżet stabilny, ciągle proinwestycyjny i nastawiony na potrzeby mieszkańców. Jest dobra wiadomość dotycząca podatków w mieście - prezydent Koszalina nie przewiduje podwyżek stawek podatkowych na przyszły rok.

- W przyszłym roku chciałbym ogłosić przetarg na przebudowę krajowej „11” na ul. Gnieźnieńskiej i na odcinek od ul. Zwycięstwa do Boh. Warszawy - liczę, że otrzymamy dofinansowanie - mówi prezydent Piotr Jedliński. W budżecie są też pieniądze na kontynuację przebudowy rejonu ul. Stawisińskiego - Zwycięstwa, ul. Połczyńskiej, Powst. Wielkopolskich, Chopina, Harcerskiej, Fińskiej.

- W przyszłym roku zostanie wykonany projekt na ul. Żytnią, a w 2018 będzie realizacja - dodaje prezydent.

- Chcemy też oprojektować ul. Podgórną. Za 10 milionów będziemy realizować dojazd do węzła S6 na Władysława IV. Zaczniemy przebudowę ul. Piastowskiej. 2017 to też przebudowa ul. Promykowej - Słonecznej. Będą realizowane trzy ścieżki rowerowe - do przeprawy Koszałka, na ul. Morskiej oraz Zwycięstwa. Ma być też gotowy projekt modernizacji amfiteatru (być może po wakacjach ruszy przebudowa). 2017 to też dalsze uzbrojenie strefy ekonomicznej oraz prace nad budową mariny na Jamnie.

Wnioski do budżetu 2017 zaprezentowali też radni PO.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.