Katarzyna Chybowska

Prawo jazdy 2018 - zmiany. Kogo będą dotyczyć? Czy można jeszcze ich uniknąć?

Specjaliści przewidują, że dużo osób zdecyduje się na zdawanie egzaminu na prawo jazdy w najbliższych miesiącach, aby uniknąć okresu próbnego. Fot. RADEK KOLESNIK Specjaliści przewidują, że dużo osób zdecyduje się na zdawanie egzaminu na prawo jazdy w najbliższych miesiącach, aby uniknąć okresu próbnego.
Katarzyna Chybowska

Od 4 czerwca dużo zmieni się w przepisach dotyczących młodych kierowców. To nie tylko nowe obowiązki i obostrzenia, ale też nowe wydatki sięgające rzędu kilkuset złotych. Można tego jeszcze uniknąć.

W czerwcu 2018 roku mają wejść w życie nowe przepisy o ruchu drogowym. Będą one obowiązywać osoby, które nie zdążą odebrać prawa jazdy do 4 czerwca.

- To bardzo ważne i należy o tym pamiętać. Nowe przepisy o ruchu drogowym będą dotyczyć osób, które po raz pierwszy odbierają prawo jazdy. Muszą one zdążyć zrobić to przed 4 czerwca 2018 roku, liczy się bowiem dzień odbioru dokumentu - wyjaśnia Eugeniusz Romanów, dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie. - To oznacza, że jeśli ktoś zda prawo jazdy 1 maja i nie zgłosi się po swój dokument, to nowe przepisy będą dotyczyć też jego.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Chybowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.