Pracy po tej szkole nie zabraknie

Czytaj dalej
Wojciech Kulig

Pracy po tej szkole nie zabraknie

Wojciech Kulig

Dwa edukacyjne projekty, które przygotował Urząd Miejski w Darłowie, otrzymały właśnie dofinansowanie w ramach funduszy europejskich. I tona łączną kwotę prawie 1,5 mln złotych.

Szkoły w Darłowie wkrótce się wzbogacą o nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Władze miasta dostały prawie milion złotych dofinansowania w ramach RPO województwa Zachodniopomorskiego m.in. na utworzenie pracowni w Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

Łączna kwota projektu związanego z rozwojem technikum wyniosła 1,65 mln złotych. Wkład własny miasta to prawie 90 tysięcy złotych. Projekt zakłada także przeznaczenie pieniędzy na dodatkowe kwalifikacje, takie jak kurs montera, czy spawacza. Będą też szkolenia wyjazdowe na montaż urządzeń fotowoltaicznych w największej w Polsce firmie Galmet, produkującej m.in. panele słoneczne i kotły cieplne. Dotacja obejmie również staże i stypendia.

- Chcemy szkolić specjalistów w zawodach z przyszłością. Pracy po tej szkole nie zabraknie. Nie będziemy kształcić bezrobotnych - mówił podczas konferencji prasowej Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

- Blisko 200 tysięcy złotych będzie kosztować sama pracownia praktycznej nauki zawodu. Pojawią się też pracownie języków obcych - infromuje z kolei Zbigniew Mielczarski, kierownik referatu oświaty i spraw społecznych w UM w Darłowie.

Miasto Darłowo pozyskało także dotacje na podniesienie jakości kształcenia uczniów gimnazjum i liceum przy Zespole Szkół. Pozyskane ponad 400 tysięcy złotych przeznaczone będzie m.in. na doposażenie pracowni przedmiotowych w sprzęt komputerowy i dydaktyczny.

- W projekcie zawarte zostały przeróżne zajęcia dodatkowe. Uczniowie skorzystają z ćwiczeń laboratoryjnych z biologii i chemii - mówi Małgorzata Świątkowska, dyrektor gimnazjum w Darłowie.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.