Marzena Sutryk

Pracownik na sezon pilnie poszukiwany. Kucharz, kelner, sprzątaczka...

Pracownik na sezon pilnie poszukiwany. Kucharz, kelner, sprzątaczka...
Marzena Sutryk

Najczęściej płacą najniższą krajową - mówi dyrektor urzędu pracy

W koszalińskim pośredniaku na chętnych do pracy sezonowej czeka około 200 ofert. Na ulicach Koszalina pojawiły się billboardy - poszukiwani są kucharze. Słowem - praca jest, chętnych brak. 

 

Nie trzeba nawet fatygować się osobiście do urzędu pracy, wystarczy np. otworzyć stronę internetową Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie, by przekonać się, że praca jest, zwłaszcza na zbliżający się  sezon. 

 

- Już w styczniu pojawiły się  u nas pierwsze oferty dotyczące sezonu letniego 2018 - mówi Henryk Kozłowski, dyrektor PUP w Koszalinie. -  Gorący okres trwa. Potrzebni są chętni do pracy począwszy od pomocy kucharza,  poprzez pokojowe, sprzątaczki, a skończywszy na menadżerach i szefach kuchni. Ci najlepsi - mówię np. o szefach kuchni, mogą zarobić 5 - 6 tys. zł miesięcznie. Jeżeli chodzi o pozostałych pracowników - pracodawcy najczęściej płacą najniższą krajową. Choć domyślamy się, że jak zawsze, są też tzw. rozliczenia w kopercie. 

Pozostało jeszcze 98% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.