Iwona Marciniak

Pracownicy DPS w Gościnie: mamy problem, ale starosta nie chce nam pomóc

Pracownicy DPS w Gościnie: mamy problem, ale starosta nie chce nam pomóc
Iwona Marciniak

Pracownicy DPS w Gościnie od kilku tygodni domagają się podwyżki w wysokości 500 zł, bo wynagrodzenia części z nich są nawet niższe niż obowiązujące wynagrodzenie minimalne. Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski zdecydował, że podwyżkę, owszem, da, ale nie 500, a 200 złotych, za to dostanie ją 365 pracowników podległych starostwu łącznie 18 jednostek. - Ale dla nas to za mało - mówią pracownicy DPS Gościno. Wypominają staroście m.in. stworzenie trzy lata temu stanowiska zastępcy dyrektora DPS. - Tymczasem od początku istnienia tej placówki wystarczał jeden...

- Większość pracowników dostaje u nas na rękę 1530 złotych. Mniej się nie da, bo to obowiązujące minimum - mówi Małgorzata Kowalczyk. - Ale i tak w przypadku części osób osiąga się takie dochody, wliczając dodatek stażowy i premię.

W gościńskim DPS-ie jest 60 pensjonariuszy, a pracowników 38. To pielęgniarki, opiekunki, pracownice kuchni, konserwator.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.