Powstał wielki bęben, który wybije rytm serca na bibickim festiwalu

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum
Barbara Ciryt

Powstał wielki bęben, który wybije rytm serca na bibickim festiwalu

Barbara Ciryt

Zielonki, Bibice. Gmina Zielonki przyjmie dwa tysiące pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży. Będą głównie w parafiach, ale także obiektach komunalnych. Dla nich na środę miejscowi muzycy, chórzyści i animatorzy kultury przygotowują festiwal. Jedną z atrakcji będą warsztaty bębniarskie.

Na festiwal przygotowuje się młodzież z całej gminy Zielonki, chce zagrać i zaśpiewać dla pielgrzymów, a według danych do tutejszych parafii trafia Kanadyjczycy, Niemcy, przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, seminarzyści i siostry zakonne z Chin studiujące we Włoszech, Austriacy oraz Polacy z Mazowsza i Poznania. Wszyscy goście będą mogli wystąpić na bibickim festiwalu.

ŚDM stało się okazją do wykonania bębna kozackiego - wielkiego jak stół. Będzie wybijał rytm serca dla pielgrzymów. Jego twórcą jest Andrzej Kozacki, muzyk, animator, muzykoterapeuta, który robi bębny i inne instrumenty perkusyjne.

Twórca bębna od dawna chciał stworzyć tak ogromny instrument. Czas i okazję znalazł dopiero teraz. Przy pomocy przyjaciół i dużej determinacji stworzył oryginalny, barwny, ogromny bęben. Instrument ma dostojny, niski dźwięk, który budzi respekt. Ma on rozbrzmiewać podczas Światowych Dni Młodzieży w Brzegach.

Barbara Ciryt

Reporterka, dziennikarka "Dziennika Polskiego" od 2010 roku. Zajmuję się tematyką społeczną i samorządową w gminach metropolii krakowskiej - głównie powiatu krakowskiego. Wcześniejsze doświadczenia w pracy dziennikarskiej zdobywałam w "Gazecie Krakowskiej". Piszę o inwestycjach, interwencjach mieszkańców, lokalnej historii, pomocy społecznej i osobach niepełnosprawnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.