Wojciech Kulig

Powstają 4 nowe mosty na odcinku drogi nr 203 Darłowo - Dąbki

Częściowo ukończony pierwszy most, który znajduje się na drodze za Dąbkami Fot. nadesłane Częściowo ukończony pierwszy most, który znajduje się na drodze za Dąbkami
Wojciech Kulig

Trwa realizacja 3 etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku Darłowo-Dąbki. Koszt prac to ponad 31 mln złotych.

- Częściowo jest już przejezdny jeden z czterech nowych mostów, jakie powstają na odcinku drogi wojewódzkiej nr 203 Dąbki - Darłowo . Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Prace wykończeniowe zostaną wznowione na początku wiosny - informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Łącznie na 8,5 kilometrowym odcinku , w miejscu rozebranych poniemieckich obiektów powstają 4 mosty. Z informacji przekazanych przez ZZDW w Koszalinie wynika, że najcięższe prace przeprowadzane były tuż przed Dąbkami, nad kanałem przepompowni. Budowlańcy mieli dużo pracy ze względu na typ konstrukcji mostu.

Obecnie można po nim przejechać tylko jednym pasem ruchu. Przed mostem wprowadzono sygnalizację świetlną oraz ruch wahadłowy. Łączna długość całej konstrukcji to 9 metrów. Dwa kolejne mosty o długości niemal 8 metrów znajdują się nad kanałami: Martwej Wody i Kanałem D. w okolicy Bobolina i Żukowa Morskiego. Prace budowlane trwają także na ostatnim i najdłuższym moście, który zlokalizowany jest za Żukowem Morskim nad rzeką Grabową.

Jego długość to ponad 24 metry. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 203 jest kolejnym, trzecim etapem prac, które wykonują firmy budowlane z Tczewa i Torunia. Zakres przebudowy przewiduje m.in. poszerzenie jezdni, budowę ścieżek dla rowerów i pieszych, przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych, wykonanie oznakowania oraz niezbędnych zabezpieczeń dla pieszych i pojazdów.

Przy okazji prowadzonych robót w Dąbkach, Bobolinie i Żukowie Morskim powstaje kanalizacja deszczowa. Koszt całej inwestycji to ponad 31 milionów złotych. Prace, które rozpoczęły się wiosną zeszłego roku mają potrwać do połowy czerwca tego roku.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 203 realizowana jest dzięki regionalnemu programowi województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.