Rajmund Wełnic

Powiat znowu ratuje PKS Szczecinek. Ale to za mało, resztę trzeba pożyczyć

Autobusy - w barwach innych firm - wyleasingowane przez PKS Szczecinek, aby jeździły na liniach zagranicznych Fot. Rajmund Wełnic Autobusy - w barwach innych firm - wyleasingowane przez PKS Szczecinek, aby jeździły na liniach zagranicznych
Rajmund Wełnic

Starostwo dokłada 200 tysięcy złotych do PKS Szczecinek, choć przewoźnik prosił o 700 tys. zł. Resztę więc pożyczył w firmie Magellan. Problemów finansowych spółki powiatowej PKS Szczecinek ciąg dalszy.

- Nad firmą ciąży jakieś fatum - starosta szczecinecki Krzysztof Lis wymienia długą litanię problemów, jakie spadają wciąż na firmę: zakończenie współpracy z przewoźnikiem na liniach włoskich (Włosi nie chcą rozliczyć do tego 58 tys. euro, sprawa skończy się w sądzie), perturbacje z uzyskaniem koncesji na linię do Wiednia przez Flixbusa, z którym PKS nawiązał współpracę, opóźnienia w dostawach zestawów ciężarowych (firma chce przewozami transportowymi zwiększyć przychody), odejście prezesa Eugeniusza Szymonika, czy okres wakacyjny, gdy nie ma przewozów uczniów.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.