Rajmund Wełnic

Powiat szczecinecki ze światłowodem i szybkim internetem

Przedstawiciele pięciu z sześciu gmin powiatu szczecineckie-go przystąpili do Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej Fot. Rajmund Wełnic Przedstawiciele pięciu z sześciu gmin powiatu szczecineckie-go przystąpili do Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej
Rajmund Wełnic

3300 gospodarstw domowych i 20 szkół w gminach powiatu szczecineckiego uzyska dostęp do światłowodu, dzięki któremu dotrze tam superszybki Internet.

Większość gmin powiatu przystąpiła do projekt Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej. W jego ramach Orange Polska w całym kraju buduje światłowodową sieć przesyłu danych, a samorządy deklarują współpracę w kwestiach uzgodnień, pozwoleń czy np. planowania własnych inwestycji.

Pieniądze na to wielkie przedsięwzięcie, które ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego Internetu i likwidację „białych plam” na jego mapie, w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa daje Unia Europejska. W starostwie w Szczecinku włodarze Bornego Sulinowa, gminy Szczecinek, Białego Boru, Barwic i Grzmiącej podpisali deklaracje o przystąpieniu do ZUŚ.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.