Sławomir Draguła

Powiat głubczycki: praca jest, chętnych nie ma

W pierwszej fazie belgijski inwestor wybuduje hale magazynowe, w późniejszym czasie jest szansa na budowę fabryki. W związku z tym mówi się nawet o 300 Fot. Archiwum firmy W pierwszej fazie belgijski inwestor wybuduje hale magazynowe, w późniejszym czasie jest szansa na budowę fabryki. W związku z tym mówi się nawet o 300 miejscach pracy.
Sławomir Draguła

Belgijski koncern przemysłu tekstylnego inwestuje w Kietrzu i szuka załogi. To właśnie powiat głubczycki ma obecnie największe bezrobocie w regionie. Wyprzedził Brzeg.

Belgijska firma Beaulieu International Group specjalizująca się między innymi w przemyśle tekstylnym, kupiła kolejne tereny inwestycyjne w Kietrzu. Tym razem od gminy. To działki przy ulicy Kościuszki. Z tego tytułu do gminnej kasy wpłynęło blisko 1,4 miliona złotych.

- Inwestycja może już ruszyć pełną parą, firma ma ambitne plany, a każde miejsce pracy jest dla nas bardzo ważne - podkreśla Krzysztof Łobos, burmistrz Kietrza. - Liczymy na ożywienie lokalnego rynku pracy, ale to także szansa na zagospodarowanie wielu hektarów nieużytków, którymi przez wiele lat gmina nie potrafiła zainteresować potencjalnych inwestorów.

Jaka jest stopa bezrobocia w powiecie głubczyckim?

Ile miejsc pracy zamierza stworzyć w Kietrzu belgijski koncern?

Starosta głubczycki: - Każdy, kto chce znaleźć u nas pracę, jest w stanie to zrobić, zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.