Marcin Radzimowski

Potrójne zabójstwo w Stalowej Woli. Każda z ofiar dostała ponad 20 ciosów nożem. Trwa proces przed Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie

Potrójne zabójstwo w Stalowej Woli. Każda z ofiar dostała ponad 20 ciosów nożem. Trwa proces przed Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie
Marcin Radzimowski

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie chce przesłuchać dwóch świadków, zanim wyda prawomocny wyrok w procesie 67-letniego Zenona K., skazanego nieprawomocnie przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu na 25 lat więzienia za zabójstwo trzech mężczyzn.

- Nie wiem, po co tu jestem. Nie wiem, o co mnie się oskarża, ja nic nie zrobiłem. Mnie nawet tam nie było - mówił na pierwszej rozprawie oskarżony. To samo zresztą powtórzył po zakończeniu procesu przed wysłuchaniem wyroku. Prosząc sąd o uniewinnienie, pytał retorycznie: - Czemu mam darmo siedzieć?

Jeśli wyrok zostanie utrzymany, biorąc pod uwagę wiek oskarżonego i związany z jego dotychczasowym trybem życia stan zdrowia, ćwierć wieku za kratkami oznaczać może dożywocie. Jeśli kiedykolwiek Zenon K. będzie jeszcze cieszył się wolnością, będzie miał blisko 90 lat - na przedterminowe zwolnienie raczej nie może liczyć.

"Rankiem 16 listopada 2015 roku policja otrzymała informację o znalezieniu zwłok dwóch mężczyzn - leżały w lokalu zajmowanym przez oskarżonego Zenona K. W tym samym pomieszczeniu, na drugiej wersalce spał Krzysztof S. W mieszkaniu na wyższym piętrze odkryto zwłoki trzeciego mężczyzny."

- więcej w dalszej części tekstu

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Radzimowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.