Pomnik Czesława Niemena wkrótce stanie w Białogardzie

Czytaj dalej
Fot. Maciej Dobrowolski/Gazeta Lubuska
Jakub Roszkowski

Pomnik Czesława Niemena wkrótce stanie w Białogardzie

Jakub Roszkowski

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że pomnik Niemena w Białogardzie stanie tam 29 czerwca. I nie będzie to byle jaka konstrukcja, ale prawdziwy pomnik z brązu. Tworzy go rzeźbiarz z Zielonej Góry Artur Wochniak.

W ubiegły weekend pomnik po raz pierwszy został pokazany oficjalnie. Przedstawia Czesława Niemena - wybitnego polskiego muzyka, piosenkarza i multiinstrumentalistę, którego rodzinne korzenie związane są z Białogardem - siedzącego na stołku i trzymającego mikrofon. To właśnie ten pomnik stanie w Białogardzie, pomiędzy muzeum a Pałacem Ślubów na placu Wolności.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.